Egy 2018-ban írt blogbejegyzésemet feldobta a közösségi oldalam a napokban. Amikor megláttam, eldöntöttem, hogy újraindítom a blogomat, de egy kis csavarral. Kezdetnek megváltoztattam a címét „Insurance2.0-ról” „Több, mint biztosítás – transzformációs dilemmák”-ra. (Megtartottam a régi bejegyzéseket is, hátha érdekes lesz újra olvasni őket két-három évvel később.)
A blogírásnak két előnye van: terápia az írónak:) és remélhetőleg valami érdekesség, amiben az olvasó elmerülhet.
Az elmúlt években elég sok minden történt körülöttünk. A COVID járványt éljük, a biztosítási iparágunk átalakulásának kellős közepén járunk, ami egyike a leghagyományosabbnak és legszabályozottabbnak. Az UNIQA-val és a CHERRISK-kel mindent megteszünk, hogy vezető szerepet játszunk ebben a transzformációban. A legnagyobb kihívás az emberek motiváláságának fenntartása, akik végül is ezt a változást véghez vitték.
Főleg olyan helyzetekben, mint az első karanténban. Nem csak, hogy áttértünk teljes home office-ra és ezzel együtt az MS Teamsre, de elindítottuk a CHERRISK-et Németországban is. Hogy voltunk képesek ezeket a srácokat „üzemben” tartani, hogy unalmas biztosítási feltételeket írjanak hajnali 5-kor? Nélkül a CHERRISK nem indulhatott volna másnap Németországban.
Egy másik érdekes kérdés: hogy hozzuk meg azokat a stratégiai döntéseket, melyek ellenkeztek az ösztöneinkkel és az összes eddigi tapasztalatunkkal? Sok minden változott és ami a múltban működött, az többé nem fog ugyanúgy.
Az elmúlt években rengeteg mindent elértünk sok siker van már a hátunk mögött, de egy jó pár hibát is elkövettünk. Mindannyian szeretünk beszélni és prezentálni az előbbiről, de a hibákról már sokkal kevésbé :). Pedig ezekre nem szabad hibaként tekinteni ezek tapasztalatok, melyek segítenek abban, hogy jobban csináljuk a jövőben. A blogokban jónéhány ilyen "tapasztalatra" :) is ránézünk majd.
Mit is értúnk el az emlúlt években? Az elmúlt 5 évben átalakítottuk a veszteséges UNIQA Biztosítót egy trendsetter, profitot termelő vállalattá.
Az elmúlt 3 évben felépítettük a CHERRISK-et is a nulláról egy olyan ökoszisztémát kialakítva, amely nem csak Magyarországon van jelen, de már Németországban is többezer felhasználót tudhat magáénak.
Mindez a közös víziónak, tesztelés, sok-sok újratervezés és szigorú végrehajtásnak köszönhető. Rengeteget tanultunk és még mindig minden nap tanulunk valami újat.
A legtöbb későbbi blog bejegyzésemhez meg fogok hívni valakit, aki közös utazásunk részese volt és/vagy segít minket ezen az úton. Ezzel egy friss hangot szeretnék hozni, majd a sztorimesélésbe :)
Hajlamos vagyok arra, hogy nyomasszam magam és a csapatomat lehetetlen határidők betartásával. Úgyhogy április 1-én az első „új” bejegyzésem nem csak áprilisi tréfa lesz, hanem betekint a következőbe:
„Az innováció a hagyományos piacok COVID-ja (vagy vakcinája)…”
Az első blogbejegyzésben velem tart dr. Eszes László aki a kezdetektől velünk volt :) Szóval akkor Április 1. Addig akinek van kedve nézzen rá a régebbi blogokra!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.